اهتمام به اشتغالزایی از مهمترین وظایف فرمانداران است
اهتمام به اشتغالزایی از مهمترین وظایف فرمانداران است

ارسلان زارع روز چهارشنبه در نشست با فرمانداران استان در رشت اظهار داشت: کاهش نرخ بیکاری و استمرار تلاش برای ایجاد اشتغال از مهمترین انتظارات دولت، وزیر کشور و اینجانب از فرمانداران است.

استاندار گیلان گفت: تلاش برای کاهش نرخ بیکاری، حمایت از اشتغالزایی و فراهم کردن بسترهای مناسب برگزاری انتخابات از مهمترین مأموریت‌های فرمانداران در ماه‌های آینده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کادوس؛ ارسلان زارع روز چهارشنبه در نشست با فرمانداران استان در رشت اظهار داشت: کاهش نرخ بیکاری و استمرار تلاش برای ایجاد اشتغال از مهمترین انتظارات دولت، وزیر کشور و اینجانب از فرمانداران است.

وی با تاکید بر لزوم ورود فعالانه و موثرتر فرمانداران به منظور حمایت از واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری افزود: شناسایی واحدهای تولیدی فعال در هر شهرستان، احصاء واحدهای تولیدی فعال با تولید کمتر از ظرفیت اسمی، شناسایی واحدهای تولیدی راکد در شهرستان‌، واحدهای تولیدی تملک شده توسط شبکه‌ بانکی در هر شهرستان پیرامون فعال نمودن واحدهای تولیدی قابل احیاء توسط بانک عامل از اقداماتیست که بایستی در شهرستان ها انجام شود.

وی تلاش به منظور بر طرف کردن مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار، اتخاذ تدابیر لازم به منظور تکمیل طرح‌های سرمایه‌گذاری با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد و تلاش به منظور شناسایی طرح‌های عمرانی قابل واگذاری به بخش خصوصی را از دیگر مهمترین مواردی دانست که باید در شهرستان‌ها توسط فرمانداران پیگیری شود.

زارع با قدردانی از تلاش های فرمانداران در انجام وظایف شان از جمله سیل اخیر، ستاد اربعین و پیگیری سفرهای هفتگی مدیران استان به شهرستان‌ها تصریح کرد : فرمانداران در هفته‌های اخیر علاوه بر امور معمول در زمینه اعزام زائران اربعین حسینی و اجرای مصوبات ستاد اربعین نیز تلاش‌های خوبی انجام دادند

وی با اشاره به رشد تعداد زائران اعزامی گفت: علاوه بر زائران داخلی ، 17 هزار زائر خارجی نیز از مرز آستارا وارد استان و با استقبال و همراهی به کربلا مشرف شدند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شرایط سخت و دشوار اقتصادی کشور ناشی از ترورسیم اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران گفت: شاخص‌های اجتماعی و اقتصادی بصورت معناداری تائید می‌کند که وضعیت امنیت و آرامش اجتماعی کشور در سال 98 نسبت به سال 97 بهتر است.

زارع ادامه داد: اگرچه علاوه بر تروریسم اقتصادی، دشمن به دنبال تهدیدات امنیتی، اجتماعی، سیاسی، بزرگ‌نمایی مشکلات و دامن زدن به نارضایتی‌ها است و در چنین شرایطی به تقویت وفاق، همدلی و انسجام در جامعه بیشتر نیاز است.

وی افزایش رضایت‌مندی، اعتماد و امید جامعه از طریق سرعت بخشی به پاسخگویی به مطالبات قانونی اقشار اجتماعی و استفاده از همه ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی و هم‌افزایی با سایر نهادها و سازمان‌های عمومی غیر دولتی به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان‌ها را از دیگر انتظارات فرمانداران دانست.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ایجاد فضای آرام همراه با نشاط اجتماعی و نشاط سیاسی می‌تواند زمینه‌ساز حضور حداکثری مردم در انتخابات باشد، بویژه اینکه رعایت حقوق شهروندی بعنوان گفتمان غالب ادبیات دولت و مردم همواره مورد توجه باشد.

زارع ادامه داد: تمهید مقدمات اجرای انتخابات، برگزاری منظم و مستمر جلسات ستاد انتخابات و تعامل فعالانه و کارآمد با هیئت های نظارت براساس سیاست‌های ابلاغی وزارت کشور و قانون انتخابات از موضوعات دیگر مورد توجه فرمانداران باشد.

گیلان دارای 16 شهرستان با جمعیتی حدود دو میلیون و 500 هزار نفر است.