یأس در اردوگاه اصلاح طلبان گیلان؛ تقریبا هیچ!
یأس در اردوگاه اصلاح طلبان گیلان؛ تقریبا هیچ!

نتایج بررسی صلاحیت نامزدهای مجلس در گیلان اصلاح طلبان این استان را در شرایط ویژه ای قرار داده است که باید دید سرنوشت آن چه خواهد شد!

نتایج غیر رسمی بررسی هیات نظارت بر انتخابات مجلس گیلان همچون آب سردی بر پیکره نیمه جان اصلاح طلبان امیدهای نیم بند آنان را به یأس تبدیل کرد.

تقریبا تمامی داوطلبان اصلاح طلب و حتی نیروهای نزدیک به دولت نتوانسته اند صلاحیت خود را دریافت نمایند؛ این موضوع حتی بدبینترین چهره های سیاسی اصلاح طلب و نزدیک به دولت را شگفت زده کرده است.

حالا اصولگرایان گیلان میدان بازی را آماده تر از هر زمان دیگری می بینند، آنها در رقابتی شرکت می کنند که رقبایشان به هر دلیلی به بازی نرسیده اند و مجبورند با تیمی که خودشان تشکیل داده اند رقابتی تدارکاتی برگزار نمایند!

این رد صلاحیتها اصلاح طلبان را در شرایط ویژه ای قرار داده، بسیاری از آنها در دور گذشته مورد شماتت قرار گرفتند که چرا در چیدن لیست امید با آن کم و کیف دخالت داشته اند.

این شرایط اما امروز فاجعه بار تر از گذشته نیز خواهد بود، حالا دیگر همان لیست امیدی که دست کم به لحاظ روانی نیم بند به اصلاحات نزدیک بود را نیز در دست نمی بینند.

آنها در این دور از انتخابات تنها می توانند از چهره های اصولگرای نسبتا میانه رو حمایت کنند، موضوعی که مشخص نیست در نهایت سرنوشت آن چه خواهد شد؟ آیا بدنه اصلاح طلبان بار دیگر حاضرند دنباله روی جریانی باشند که مدام باید از تیم رقیب یار قرضی بگیرد تا گذر دوران نمایند و دست کم نام چنین جریانی به صورت نمادین زنده بماند!؟