وزیر بهداشت: انتظار می رود در اوائل آذرماه، ایمنی‌زایی در اکثریت جامعه حاصل شود
وزیر بهداشت: انتظار می رود در اوائل آذرماه، ایمنی‌زایی در اکثریت جامعه حاصل شود
عین‌اللهی تاکید کرد: واکسیناسیون عمومی وسیع در کشور  از شهریور و مهر آغاز شد و اکنون در آبان ماه داریم دز دوم را تزریق می‌کنیم. بنابراین هنوز به هدف مورد نظرمان نرسیده‌ایم. اگر به هدفمان برسیم انتظار داریم برای اوایل آذر ماه ایمنی‌زایی در اکثریت جامعه حاصل شود.

    به گزارش کادوس نیوز به نقل از  انتخاب، بهرام عین‌اللهی درباره ایمنی‌زایی واکسن کرونا، گفت: باید توجه کرد که بلافاصله بعد از تزریق واکسن    کرونا ایمنی‌زایی  حاصل نمی‌شود. تزریق دز اول واکسن حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد     ایمنی ایجاد می‌کند. بعد از تزریق دز دوم هم باید حدود سه تا چهار    هفته صبر کنیم تا ایمنی‌زایی کامل حاصل شود.
وی افزود:   عین اللهی، وزیر بهداشت گفت: با توجه به آغاز واکسیناسیون عمومی وسیع از شهریور و مهرماه     در کشور، انتظار داریم برای اوایل آذرماه ایمنی‌زایی علیه کرونا در اکثریت جامعه حاصل شود.
عین‌اللهی تاکید کرد: واکسیناسیون عمومی وسیع در کشور  از شهریور و مهر آغاز شد و اکنون در آبان ماه داریم دز دوم را تزریق می‌کنیم. بنابراین هنوز به هدف مورد نظرمان نرسیده‌ایم. اگر به هدفمان برسیم انتظار داریم برای اوایل آذر ماه ایمنی‌زایی در اکثریت جامعه حاصل شود

  • نویسنده : سارا استوار
  • منبع خبر : پایگاه خبری تحلیلی انتخاب