نماینده تالش: به جوانان میدان دهیم ضرر نمی کنیم
نماینده تالش: به جوانان میدان دهیم ضرر نمی کنیم

محمدیاری می گوید: با توجه به این تجربه موفق در مساله جوانگرایی، من فکر می‌کنم که هرچه بیشتر به جوانان در عرصه‌های مختلف تولیدی و صنعتی میدان بدهیم، ضرر نخواهیم کرد.

حسن محمدیاری نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس یازدهم، در خصوص ورود شستا به بورس و اثرات مثبت این اقدام تا پایان سال جاری، گفت: هر شرکت، موسسه و مجموعه‌ای اگر بخواهد فعالیت خود را به صورت شفاف دنبال کند، خوب است که به بورس بیاید و سهام خود را در بازار سرمایه عرضه کند، چراکه در آنجا شفافیت در حد اعلا است و مردم از تمامی جزییات مطلع هستند.

وی ادامه داد: این حضور در بازار سرمایه اتفاق خوبی است و اثرات مثبت متعددی برای مجموعه مورد نظر دارد، همچنین باعث رونق عرضه و تقاضا می‌شود که البته شستا هم از این قاعده مستثنی نیست. حضور شستا در بازار سرمایه برای این مجموعه و هم برای بازار سرمایه اتفاق خوبی محسوب می‌شود.

نماینده تالش در ادامه اظهار داشت: ما با توجه به رصدی که درخصوص فعالیت مجموعه‌های وابسته به شستا داشتیم، خوشبختانه دیدیم که استقبال عمومی خیلی خوب بوده و شرکت‌های اقماری و زیرمجموعه خیلی خوبی در شستا هستند که در حوزه‌های بسیار متنوعی از فولاد و پتروشیمی تا صنایع دارویی و چوب و کاغذ فعالیت دارند، لذا من فکر می‌کنم که اگر این امر استمرار داشته باشد، هم به نفع تولیدکننده، هم مصرف‌کننده و هم به سود کسانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند، خواهد بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه بر اهمیت مساله جوانگرایی اشاره کرد و اظهار داشت: جوانگرایی در عرصه مدیریتی کشور ما یک اتفاق بسیار مهم و البته ضروری است، برای مثال در همین مجموعه شستا، آقای رضوانی‌فر که مدیریت آن را برعهده دارد، یک جوان گام دومی انقلاب است که بسیار هم موفق عمل کرده و اخیرا وزیر رفاه هم از عملکرد ایشان ابراز رضایتمندی داشت.

وی افزود: این الگوی موفق باید تکثیر شود و این مساله نشان‌دهنده آن است که جوانان مستعد و پرتلاشی داریم که اگر فرصت برای آن‌ها فراهم شود، می‌توانند مساله جهش تولید را محقق کرده و رونقی به بازار اشتغال کشور ببخشند. به ویژه در این شرایط که اکنون بیکاری یکی از معضلات مهم و فراگیر جامعه ما است.

محمدیاری گفت: با توجه به این تجربه موفق در مساله جوانگرایی، من فکر می‌کنم که هرچه بیشتر به جوانان در عرصه‌های مختلف تولیدی و صنعتی میدان بدهیم، ضرر نخواهیم کرد.