سرعت باد در رشت به بیش از ۳۵ کیلومتر بر ساعت رسید!
سرعت باد در رشت به بیش از ۳۵ کیلومتر بر ساعت رسید!

بر اساس نقشه های هواشناسی  آسمان استان برای فردا نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بعضی ساعات بارندگی،  وزش باد و احتمال رعد و برق  و ارتفاعات بارش برف مورد انتظار است.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: طی عصر امروز سرعت باد در لحظه در شهرهای رشت در مرکز و صومعه سرا در غرب استان به ۳۵ کیلومتر بر ساعت رسید.

مازیار غلامی افزود: سرعت باد در  این شهرها به طور میانگین ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر است؛  اما عصر امروز در لحظاتی به ۳۵ کیلومتر بر ساعت رسید.وی تصریح کرد: نقشه های هواشناسی نشاندهنده آنست که با نفوذ سامانه بارشی و شمالی شدن جریانات، شرایط برای ابرناکی، کاهش دما، مه آلود بودن هوا، بارندگی و وزش باد (گاهی شدید)، ارتفاعات بارش برف و احتمال رعدو برق تا اواسط هفته آینده مهیاست.

وی اظهار کرد: بر اساس نقشه های هواشناسی  آسمان استان برای فردا( جمعه) ؛  نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بعضی ساعات بارندگی،  وزش باد ( گاهی شدید) و احتمال رعد و برق  و ارتفاعات بارش برف مورد انتظار است.

غلامی  به بیشینه و کمینه دمای استان طی ۲۴ ساعت گذشته نیز اشاره و بیان کرد: بیشینه و کمینه دما در استان طی شبانه روز گذشته برای منجیل و رودبار ۱۸ درجه سلسیوس و برای جیرنده با یک درجه زیر صفر( منفی یک درجه سلسیوس ) ثبت شده است.سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه و کمینه دمای استان را نیز طی ۲۴ ساعت گذشته در رشت ۱۵ و پنج درجه سلسیوس عنوان کرد.
  • منبع خبر : ایرنا