تداوم بارش های متناوب در گیلان تا اوایل هفته آینده
تداوم بارش های متناوب در گیلان تا اوایل هفته آینده

سرپرست اداره پیش‌بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از تداوم بارش های متناوب باران در استان تا اوایل هفته آینده خبر داد.

سرپرست اداره پیش‌بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از تداوم بارش های متناوب باران در استان تا اوایل هفته آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کادوس؛ در حالی که روز گذشته و صبح امروز مردم شهر رشت شاهد هوای آفتابی بودند، بارش های شدید رگباری مردم در مرکز استان را غافلگیر کرد .

مازیار غلامی افزود: در حال حاضر سامانه بارشی را فقط در شهرهای رشت و انزلی شاهد هستیم که به تدریج نقاط دیگر استان را نیز فرا خواهد گرفت و طی امروز و فردا( چهارشنبه و پنجشنبه) مناطق مختلف استان به صورت رگباری و مقطعی که گاهی شدید نیز هست ، تحت تاثیر این سیستم بارشی قرار خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: بر اساس نقشه های هواشناسی تناوب بارش ها ، وزش باد ( پاره ای نقاط موقتی شدید) و احتمال رعد و برق را تا یکشنبه هفته آینده در استان شاهد خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: با این بارش ها احتمال آبگرفتگی ، بالا آمدن رودخانه ها ، رانش و لغزش زمین در گیلان وجود دارد از این رو بایستی از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری شود.

غلامی با بیان اینکه این سیستم بارشی تا روز جمعه در منطقه مستقر است، گفت: از جمعه بویژه روزهای شنبه و یکشنبه سامانه بارشی دیگری در استان داریم که هم سردتر و هم دارای بارش بیشتری است.

وی گفت: بر اساس نقشه های هواشناسی آسمان استان برای امروز( چهارشنبه) قسمتی تا ابری و مه آلود ، بارندگی و وزش باد ( پاره ای نقاط موقتی شدید) ، رعد و برق و اواخر وقت کاهش ابر پیش بینی می شود و برای فردا نیز آسمان کمی تا نیمه ابری ، به تدریج افزایش ابر ، بارندگی و وزش باد ، عصر و شب( پاره ای نقاط موقتی شدید)، احتمال رعد و برق و برای جمعه قسمتی ابری تا ابری ، در بعضی ساعات بارندگی و وزش باد ( بویژه عصر و شب) ، کاهش نسبی دما و دامنه های جنوبی استان کمی تا نیمه ابری و گاهی وزش باد خواهد بود.

غلامی به دمای مرکز استان نیز اشاره کرد و گفت: دمای کنونی رشت ۲۰ درجه سلسیوس است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت، دو درجه کاهش را نشان می دهد.