برای تالش سه نوع برنامه خواهیم داشت
برای تالش سه نوع برنامه خواهیم داشت

شاهکوهی می گوید با توجه به شروع فصل سرما از هم اکنون روسای و مدیران دستگاه های خدمات رسان ، بخشداران ، شهرداران و دهیاران اقدامات لازم در مواجه با بحران ها داشته باشند .

فرماندار جدید تالش از در دست داشتن سه برنامه اصلی برای پیشبرد اهداف در این شهرستان خبر داد.

وی در عین حال رعایت نظم و قانون اداری را مهمترین اصل در زمینه مدیرتی خود عنوان کرد و از همه دستگاه های دولتی خواست به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.


محمد حسین شاه کوئی فرماندار تالش در جلس شورای اداری شهرستان با بیان اینکه هدف از تشکیل شورای اداری شهرستان متناظر با شورای اداری استان می باشد ، گفت : هماهنگی و رفع موانع موجود در برنامه ها و فعالیت های دستگاه های اجرایی و نهادها و همچنین سایر ارگانهای مستقر در شهرستان با بهره گیری هرچه بیشتر از توان آنان بمنظور تحقق سیاست های عمومی دولت و برنامه های توسعه در سطح شهرستان از وظایف شورای اداری شهرستان است تا از این طریق به بررسی هرچه سریع تر مسائل و مشکلات موجود و اتخاذ تصمیم و راهکار مناسب اهتمام بورزد.

فرماندار تالش گفت : خطر ابتلاء به ویروس کرونا در بین آحاد مردم بسیار جدیست از این رو لازم است همه مسئولین ، ائمه جمعه و جماعات ، اساتید ، مربیان ، معلمان و دستگاه های فرهنگی و آموزشی و تبلیغات نسبت به آگاه سازی جامعه و خطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا اقدام عاجل نمایند .تا مردم ضمن توجیح لازم نسبت به استفاده از ماسک در اماکن عمومی و پرجمعیت ، پرهیز از تردد بی مورد در معابر و مکان های شلوغ و شستشوی مرتب دست با صابون و مواد شوینده و ضد عفونی بصورت منظم و مرتب اقدام نمایند .

شاه کوئی همچنین تصریح کرد :پیشتاز مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی،کارکنان ادارات و مسئولین می باشند که موظف به زدن ماسک در محل کارشان هستند و برابر مصوبه ستاد ملی کرونا  از ورود و ارائه خدمات به افراد ی که ماسک نزده باشند جداً خوداری کنند .

 نماینده عالی دولت در شهرستان تالش افزود : با توجه به شروع فصل سرما از هم اکنون روسای و مدیران دستگاه های خدمات رسان ، بخشداران ، شهرداران و دهیاران اقدامات لازم و بایسته را در مواجه با بحران های سواحتمالی معمول داشته و امادگی لازم را برای مقابله با آنها داشته باشند .

وی گفت : همه ادارات و سازمان های شهرستان تالش می بایست برنامه مدون و جامع داشته و برای سه مقطع کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت برنامه ریزی نموده و ظرف مدت 20 روز برنامه جامع خود را به فرمانداری گزارش نمایند .

شاه کوئی در ادامه عنوان کرد  : در شهرستان تالش سه برنامه خواهیم داشت که عبارتند از :

–         کوتاه مدت با اولیت اقتصادی

–         میان مدت با اولویت مقابله با کرونا

–         بلند مدت با هدف ارتقاء و توسعه پایدار شهرستان

که انتظار  می رود دبیرخانه  شورای اداری شهرستان  با تشکیل کارگروه اقتصادی ذیل کمیته برنامه ریزی شهرستان نسبت به  اهداف از پیش تعریف شده اقدام نمایند .

فرماندار تالش  در پایان گفت : در راستای نیل به اهداف ، دعوت از نخبگان  دانشگاهی در زمینه های مختلف و کارشناسی بمنظور غنی سازی برنامه در دستور کار خواهد بود و در این بین نیازمند کمک خیرین و مشارکت سمن ها و سازمان های مردم نهاد نیز می باشیم .

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری تالش