آخرین مدیر نزدیک به بدنه دولت در ماسال حذف خواهد شد؟
آخرین مدیر نزدیک به بدنه دولت در ماسال حذف خواهد شد؟

آیا مدیر آموزش و پرورش ماسال پس از ۵ سال از این اداره خواهد رفت؟

15 آبان ماه امسال پنجمین سال حضور جمشید دولتی به عنوان رئیس آموزش و پرورش ماسال به سر خواهد آمد، مدیری که آخرین مدیر بازمانده از مدیران نزدیک به  دولت حسن روحانی در ماسال است.

او 15 آبان سال 94 جانشین سید فضایل صفوی در این پست شد، انتصابی که حواشی بسیاری را در آن مقطع در پی داشت.

این انتصاب در دوران اوج اختلافات بین محمود قاسم نژاد فرماندار و محمود شکری نماینده وقت صورت گرفت و قاسم نژاد یکی از مدیران نور چشمی محمد شکری را حذف کرد.

جمشید دولتی یکی از محدود مدیرانی بوده که در مناسبتهای سیاسی و جریانهای انتخاباتی حضوری فعال و بدون ملاحظه داشته است، به همین جهت بسیاری او را مدیری وفادار به جریان اصلاح طلبی یا دست کم نزدیک به جریان دولت می دانند.

در دوران فرمانداری قاسم نژاد در شهرستان ماسال ارتباط بسیار خوبی بین او و دولتی برقرار بود، با رفتن قاسم نژاد اما اوضاع متفاوتی نسبت به سالهای پیشین برای او رقم خورد.

محمدجواد عامر فرمانداری که خود را به عنوان یک فرماندار اصلاح طلب در جریانهای سیاسی معرفی کرده بود، با گذشت چند ماه به فکر جایگزینی چهره ای از جریان رقیب و نزدیک به محمود شکری به جای دولتی افتاد.
اختلاف بین او و رئیس آموزش و پرورش ماسال به حدی بود که مدتها جلسه شورای آموزش و پرورش برگزار نشد و در اتفاقی جنجالی در پی عدم شرکت فرماندار در مراسم آغازین بازگشایی مدارس در مهرماه، معاون آموزش و پرورش گلدان گلی را بجای او بر صندلی گذاشت.

فرماندار پیشین ماسال بارها و بارها برای برکناری دولتی تلاش کرد، جلوی حضور او در جلسات فرمانداری را گرفت و حتی کار به استاندار وقت گیلان هم کشید، اما تمام این تلاشها در نهایت منجر به نتیجه نشد، محمدجواد عامر و پس از آن محمود شکری رفت، اما جمشید دولتی همچنان روی کار مانده است.

با آمدن وحید پورحضرت، کابوس فرمانداری برای دولتی به پایان رسید، فرماندار جوان ماسال آنقدر پخته بود که به راحتی بر این حواشی غلبه کند اما پس از پیروزی حسن محمدیاری در انتخابات مجلس، برخی از نزدیکان او بار دیگر دست به کار شده اند تا چهره ای نزدیک به خود را در آموزش و پرورش بکار گیرند.

اما آنطور که به نظر می رسد تغییر دولتی در این مقطع آنچنان هم آسان نیست، نزدیکان به مجموعه دولت در استان می کوشند دست کم تا انتخابات 1400 و آمدن دولت جدید دولتی روی کار بماند، او در این راه پشتوانه ای چون محمود قاسمنژاد را نیز به همراه دارد، مردی که نشان داده به آسانی پشت نیروهای نزدیک به خود را خالی نخواهد کرد.

با این حال اما باید دید در نهایت و با همه شرایط چنین تغییری صورت خواهد گرفت یا خیر، نامزدی سه چهره اصولگرا برای این سمت؛ اتفاقی که باید دید فرماندار ماسال زیر بار آن خواهد رفت یا خیر؟