42 هتل گیلان به محل قرنطینه بیماران کرونایی تبدیل خواهند شد
42 هتل گیلان به محل قرنطینه بیماران کرونایی تبدیل خواهند شد

معاون سیاسی استاندار گیلان از آماده شدن ۴۲ مرکز اقامتی این استان به جهت قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.

معاون سیاسی استاندار گیلان از آماده شدن 42 مرکز اقامتی این استان به جهت قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.
محمود قاسم نژاد امروز در جمع خبرنگاران وی با بیان اینکه محدودیت‌های اعمال‌شده در کشور اثراتش تا چند روز دیگر مشخص می‌شود، اظهار کرد: در این دوهفته‌ای که محدودیت در کشور و استان گیلان در حال اعمال است مردم و صنوف بیشترین همکاری را داشته که نتیجه مثبت آن به‌زودی مشخص می‌شود.

وی با اشاره به کاهش میزان ورودی افراد مبتلا به کرونا در کشور گفت: در چند روز گذشته میزان افراد مبتلا به بیماری کرونا و فوت شده در کشور و استان گیلان کاهش پیدا کرده و بسیار امیدوارم این روند ادامه پیدا کند.

جانشین رئیس ستاد مبارزه با کرونا در استان گیلان با اذعان به اینکه طرح غربالگری شهید قاسم سلیمانی در گیلان آغاز شده است، بیان کرد: اخیراً یک تفاهم‌نامه چهارماهه میان وزارت بهداشت و سازمان بسیج امضا و مقدمات و پشتیبانی طرح غربالگری شهید سلیمانی در استان گیلان انجام شده است.

قاسم نژاد یکی از دلایل افزایش آمار ابتلا به کرونا در گیلان را بیماریابی مناسب دانست و افزود: از یک هفته گذشته فرمانداران به همراه بسیج و مراکز بهداشت طرح غربالگری را آغاز و بیماریابی در منازل افراد آغاز شده و بعضی از این افراد در منازل قرنطینه و یا به بیمارستان ارجاع داده می‌شوند.

وی با تأکید بر فراهم بودن ۴۲ مرکز اقامتی جهت قرنطینه شدن افراد کرونایی بیان کرد: بر اساس طرح غربالگری شهید سلیمانی تا یک ماه آینده اکثر استان گیلان دچار پایش شده و این روند منجر به کاهش افراد مبتلا به کرونا کمک کرده و ۴۲ مرکز اقامتی توسط میراث فرهنگی برای افراد مبتلا به کرونا که قصد قرنطینه در منزل را ندارند در نظر گرفته‌شده است.

جانشین رئیس ستاد مبارزه با کرونا در استان گیلان با درخواست از افراد در خصوص کاهش تجمعات خانوادگی گفت: طبق یافته‌های دانشگاه علوم پزشکی اکثر افرادی که به کرونا مبتلا شدند در جمع‌های خانوادگی شرکت داشتند لذا از تمامی افراد درخواست دارم از حضور در جمع‌های خانوادگی خودداری کنند.