۵۰ درصد جمعیت گیلان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
۵۰ درصد جمعیت گیلان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
مدیرکل بیمه سلامت گیلان می گوید بیش از ۵۰ درصد جمعیت گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند و این جمعیت در سال گذشته ۴ میلیون و ۴۸۸ هزار مرتبه به مراکز درمانی مربوطه مراجعه کردند.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان گفت: بیش از ۵۰ درصد جمعیت گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند و این جمعیت در سال گذشته ۴ میلیون و ۴۸۸ هزار مرتبه به مراکز درمانی مربوطه مراجعه کردند.

علی اکبری در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به تأسیس بیمه سلامت از سال 74 در کشور اظهار داشت: در حال حاضر 40 میلیون ایرانی در داخل کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند و از خدمات آن بهره می‌گیرند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان به جمعیت گیلانیان تحت پوشش بیمه سلامت این استان اشاره و بیان کرد: بیش از 50 درصد از جمعیت استان گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند و این جمعیت در سال گذشته 4 میلیون و 488 هزار مرتبه به مراکز درمانی مربوطه مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه کارکنان دولت، روستائیان، طلاب علوم دینی، خانواده معزز شهدا، مددجویان کمیته امداد امام خمینی و جمعیت شهرهای زیر 20 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند افزود: هم‌اکنون 42 شهر استان گیلان زیر 20 هزار نفر جمعیت دارد.

اکبری به اجرای طرح “ارزیابی وسع” از آبان‌ماه امسال و همزمان با سراسر کشور در گیلان اشاره کرد و عنوان داشت: طبق بررسی‌ها، 200 هزار گیلانی فاقد بیمه درمانی می‌توانند از طریق سامانه وزارت رفاه در این طرح ارزشمند ملی ثبت‌نام کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان با بیان اینکه هدف نظام اسلامی و دولت در حوزه سلامت، تحت پوشش قرار دادن اقشار آسیب‌پذیر است خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم که دغدغه‌های مردم در حوزه سلامت و درمان رفع شود و آنان نگرانی در این رابطه نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه روزانه یک میلیارد و 325 میلیون تومان توسط اداره سلامت گیلان برای مردم این استان هزینه می‌شود ابراز داشت: اداره‌کل سلامت استان گیلان ماهانه 40 میلیارد تومان برای حفظ و ارتقای سلامتی مردم این استان هزینه می‌کند.