جزییات تکان‌دهنده‌ای از قتل عام فجیع خانواده ای در کوچصفهان رشت
جزییات تکان‌دهنده‌ای از قتل عام فجیع خانواده ای در کوچصفهان رشت
بررسی اولیه صحنه حکایت از آن دارد که قتل قبل از صرف شام اتفاق افتاده است و  فعلا تنها بازمانده درجه اول این خانواده فرزند پسر است که ایشان هم دانشجو هستند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان گفت: بررسی اولیه صحنه حکایت از آن دارد که قتل قبل از صرف شام اتفاق افتاده است و  فعلا تنها بازمانده درجه اول این خانواده فرزند پسر است که ایشان هم دانشجو هستند.

احمد آقایی در خصوص آخرین بررسی ها از وقوع جنایت هولناک در کوچصفهان، اظهار کرد: این قتل شامگاه گذشته اتفاق افتاده است و به محض اطلاع به دفتر قضایی و نیروی انتظامی سریع گروه بررسی صحنه جرم از پزشکی قانونی، کارشناسان تشخیص هویت اداره آگاهی و دستگاه قضایی به همراه قاضی در صحنه حاضر شدند و به معاینه اولیه صحنه جرم پرداختند و اجساد هم برای تکمیل تحقیقات به پزشکی قانونی منتقل شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه مقتولین چهار نفر از اعضای یک خانواده و یک دختر دانشجو که تعطیلات مهمان آنان بوده، هستند، افزود: بررسی اولیه صحنه حکایت از آن دارد که قتل قبل از صرف شام اتفاق افتاده چون شام آماده بوده، همچنین بررسی ها نشان می دهد که درگیری خانوادگی است و در چنین جنایتی ما تحقیقات را ابتدا از بستگان درجه اول آغاز می کنیم و فعلا تنها بازمانده درجه اول این خانواده فرزند پسر است که ایشان هم دانشجو می باشد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال تجاوز به بانوان به قتل رسیده وجود دارد؟ ادامه داد: بر اساس گزارش کالبدشکافی و معایناتی که صبح امروز بر اجساد انجام شده، علت تامه قتل اصابت جسم تیز یعنی چاقو و خونریزی شدید بوده و هیچ تعرضی به بانوان انجام نگرفته و تحقیقات همچنان در حال انجام است تا قاتل یا قاتلین شناسایی و به مجازات شان برسند.

آقایی در پاسخ به این سوال که آیا خانواده دختر دانشجویی که مهمان این خانواده بوده در جریان قرار گرفتند؟ تصریح کرد: فعلا خانواده دختری که مهمان این خانواده بوده حضور نیافتند و بررسی جهت شناسایی خانواده این دختر ادامه دارد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان در پاسخ به این سوال که پسر خانواده که تنها بازمانده این جریان است، در استان حضور داشته؟ گفت: پسر خانواده هم در استان حضور دارد و بر حسب اقرار، وی ساعت 22 شب گذشته ماشین پدر را گرفته و با دوستان به رشت آمده، سرانجام که ساعت 2 و نیم بامداد به منزل مراجعه می کند با این صحنه مواجه می شود و سریعا به بستگان و نیروی انتظامی اطلاع می دهد و بلافاصله هم نیروها و کارشناسان قضایی به محل اعزام می شوند.

وی در پایان گفت: از همه مردم تقاضا دارم که اخبار موثق را از رسانه های رسمی پیگیری کنند و به شایعات فضای مجازی توجه نکنند. همچنین از اصحاب رسانه و مدیران رسانه ها انتظار می رود که از پیش داوری و شایعه پراکنی خودداری کنند و منبع اطلاعاتی شان فقط قاضی پرونده و دستگاه قضایی باشد.