تالش به مرکز جراحی قلب غرب گیلان تبدیل می شود
تالش به مرکز جراحی قلب غرب گیلان تبدیل می شود

پنجشنبه این هفته (۲۷ شهریورماه) شهرستان تالش از طریق ارتباط تصویری میزبان رئیس جمهوری است تا با افتتاح بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی شهید نورانی، این شهرستان فعالیت خود را به عنوان مرکز جراحی قلب غرب گیلان آغاز کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش می گوید بخش جراحی قلب بیمارستان تالش تصویب شده و به زودی برای آن ساختمانی با ۲ هزار و ۳۸۰ متر مربع زیربنا در بیمارستان ساخته می شود.

دولت برای احداث این بیمارستان نورانی ۱۵ هزار و ۹۹۵ متر مربع زیربنا در سه طبقه، ۹۹۰ میلیارد ریال هزینه کرده و هزینه های تامین تجهیزات و وسایل پزشکی مورد نیاز علاوه بر هزینه احداث آن است.

وی ادامه داد: تالش بعد از رشت دومین شهرستان گیلان از نظر وسعت و جمعیت است و مجموعه شبکه بهداشت و درمان تالش با یک بیمارستان دولتی، یک بیمارستان خصوصی، ۲ کلینیک خصوصی، ۸۹ خانه بهداشت و ۱۳ مرکز جامع سلامت ۲۰۶ هزار و ۸۰۰ نفر را پوشش می دهد.

او همچنین نوید داده با فعالیت این مرکز جراحی، تالش به عنوان مرکز جراحی قلب غرب گیلان مطرح خواهد شد.

به گزارش کادوی، نعمتی گفت: ۹۰ درصد وسایل و تجهیزات بخش مغز و اعصاب بیمارستان خریداری شده و با افتتاح این بخش ها بیماران شهرستان های تالش، آستارا، رضوانشهر و ماسال که برای مراجعه به مراکز درمانی رشت متحمل هزینه و وقت می شوند، به راحتی به تالش مراجعه خواهند کرد.

وی افزود: در بیمارانی که دچار سکته می شوند، نیم ساعت و یک ساعت اول از نظر درمان بسیار حائز اهمیت است و این قبیل بیماران از این پس در کمترین زمان از خدمات درمانی بیمارستان تالش بهره مند خواهند شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش ادامه داد: تجهیزات سی تی اسکن بیمارستان خریداری شده است و طبق قول مسئولان امر، قبل از افتتاح تحویل می شود.

او گفت: در روستاهای تالش ۸۹ خانه بهداشت فعال است و ۲ خانه بهداشت نیز ساخته خواهد شد و جمعیت روستایی و عشایری این شهرستان نیز از خدمات درمانی بیمارستان جدید تالش بهره مند خواهند شد.

  • منبع خبر : ایرنا