برف و باران در جاده های ۱۳ استان کشور
برف و باران در جاده های ۱۳ استان کشور
گزارش‌ها حاکی از آن است که در حال  حاضر   برف و باران در برخی  از محورهای استان های  قزوین، البرز، مازندران، تهران   و مرکزی گزارش شده است.  از این رو لازم است  رانندگان حتما تجهیزات مربوط به رانندگی در شرایط برفی نظیر زنجیر چرخ و ... را به همراه داشته باشند.  

    به گزارش خبرنگار کادوس نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا: سرهنگ احمد شیرانی ، درباره وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور اظهارکرد:‌    گزارش‌ها حاکی از تردد روان در اکثر جاده‌های کشور است؛ به طوری که به جز ترافیک پرحجم اما   روان که در  آزادراه کرج – قزوین در محدوده پایانه شهید  کلانتری،  آزادراه قزوین – کرج    در حدفاصل استاندارد تا پل فردیس و آزاد راه کرج – تهران در محدوده پل  کلاک گزارش شده  در دیگر محورها حجم ترافیک نیز عادی است.

وی اضافه کرد:‌ دو محور شهداد – نهبندان و خرم آباد – پلدختر نیز همچنان و تا اطلاع ثانوی مسدود بوده و تردد از محورهای جایگزین انجام می‌شود.  

        شیرانی درباره وضعیت جوی در جاده‌ها نیز به ایسنا گفت:‌ گزارش‌ها حاکی از آن است که در حال  حاضر   برف و باران در برخی  از محورهای استان های  قزوین، البرز، مازندران، تهران   و مرکزی گزارش شده است.  از این رو لازم است  رانندگان حتما تجهیزات مربوط به رانندگی در شرایط برفی نظیر زنجیر چرخ و … را به همراه داشته باشند.  

        رییس مرکز اطلاعات و کنترل   ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا افزود:‌ همچنین در برخی از محورهای   استان‌های گیلان، زنجان، همدان، قم، سمنان، اصفهان، یزد و کرمان نیز بارش باران گزارش شده است.  

     وی به رانندگان توصیه کرد که اولا تا جایی که ممکن است از انجام سفرهای غیرضروری در شرایط جوی فعلی  پرهیز کنند و اگر مجبور به سفر هستند حتما در حین رانندگی   سرعت   مطمئنه و فاصله طولی مناسب را رعایت  کنند.

  • نویسنده : سارا استوار
  • منبع خبر : خبر گزاری ایسنا