با برداشت کنندگان شن و ماسه رودخانه ها در رضوانشهر  برخورد شد!
با برداشت کنندگان شن و ماسه رودخانه ها در رضوانشهر  برخورد شد!

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رضوانشهر گفت: با برداشت غیرمجاز شن و ماسه از رودخانه های این شهرستان برخورد جدی می شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رضوانشهر گفت: با برداشت غیرمجاز شن و ماسه از رودخانه های این شهرستان برخورد جدی می شود.

اکبر میغی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه برداشت شن و ماسه یکی از دغدغه های مهم زیست محیطی رودخانه های این شهرستان است و با متخلفین در این حوزه برخورد قانونی صورت می گیرد، گفت: امروز شخصی که از طریق برداشت غیرمجاز شن و ماسه موجب تخریب محیط زیست در شهرستان رضوانشهر شده بود پس از طی مراحل قانونی در مراجع قضایی به کاشت نهال در طبیعت مکلف شد.

وی افزود: با امعان به آیین نامه اجرایی ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲در راستای سیاست های پیش بینی شده سازمان، همچنین به منظور تنویر افکار عمومی و فرهنگ سازی در مقوله حفظ و حراست از میراث محیط زیست و منابع طبیعی و اصلاح رفتار متخلفین و پیشگیری از جرم، احکام جایگزین موضوع ماده فوق در پرونده مذکور مدنظر قرار گرفت و منجر به صدور حکم کاشت نهال در ازای تخریب محیط زیست شد.

میغی خاطرنشان کرد: بر این اساس طی هماهنگی های به وجود آمده مقرر شد متهم در یکی از روزهای هفته هوای پاک اقدام به کاشت ۱۰ اصله نهال از گونه های پهن برگ کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی از متخلفین با خودروهای مخصوص شن اقدام به برداشت شن و ماسه می کنند، تصریح کرد: همچنین مامورین یگان حفاظت محیط زیست رضوانشهر امروز موفق به توقیف یک دستگاه خودرو حامل شن و ماسه غیر مجاز شدند.

میغی با بیان اینکه برخورد بدون اغماض با مخربان محیط زیست رودخانه ها ادامه دارد، تصریح کرد: امروز راننده متخلف دیگری نیز با برداشت غیر مجاز شن و ماسه رودخانه ای مرتکب جرم و تخلف زیست محیطی شد که مراتب بلافاصله طی تنظیم صورتجلسه تخلف به دادسرای شهرستان ارسال و خودرو جهت طی مراحل قانونی به پارکینگ نیروی انتظامی شهرستان منتقل شد.

شهرستان رضوانشهر در بین سواحل دریای خزر و رشته کوه‌های تالش قرار دارد و از دو بخش جلگه‌ای و کوهستانی تشکیل شده‌است.

این شهرستان از شمال به دریای خزر و شهرستان طوالش، از غرب به شهرستان خلخال، از جنوب به شهرستان‌های صومعه سرا و ماسال و از شرق با شهرستان بندر انزلی همجوار است.