از فردا گیلان 10درجه گرمتر خواهد شد
از فردا گیلان 10درجه گرمتر خواهد شد

آب و هوای گیلان از فردا گرمتر خواهد شد

مدیرکل هواشناسی گیلان از افزایش 10 درجه ای هوا از روز دوشنبه خبر داد.

دادرس همچنین ازآبگرفتگی و مه آلودن هوا خبر داد و گفت: طی  روز یکشنه با عبور موجی ناپایدار در برخی از ساعات شاهد افزایش ابر، کاهش دما، رگبار، رعد و برق و تگرگ خواهیم بود.

به گزارش کادوس، محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، بیشینه و کمینه دمای هوای رشت طی امروز را ۱۵ و هشت درجه سانتی گراد دانست و اظهار کرد: امروز شرایط برای افزایش ابر و مه آلود بودن هوا، بارندگی خفیف در بعضی از نقاط و وزش باد مهیا بود.

وی افزود: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد طی فردا با عبور موجی ناپایدار در برخی از ساعات شاهد افزایش ابر، کاهش دما، رگبار، رعد و برق و تگرگ خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی گیلان از احتمال آبگرفتگی و مه آلود بودن هوا خبر داد و تصریح کرد: فردا آسمان قسمتی ابری تا ابری خواهد بود و بعضی ساعات رگبار باران داریم و احتمال رعد و برق و تگرگ در ارتفاعات و دامنه های شرقی و جنوب شرقی استان وجود دارد.

دادرس، با اشاره به کاهش دو تا پنج درجه ای دمای هوا طی فردا، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود از عصر و شب فردا و طی روز دوشنبه شاهد نفوذ توده هوای کم فشار به منطقه باشیم و لذا افزایش نسبی دما و وزش باد جنوبی مورد انتظار است.

وی با بیان اینکه روز دوشنبه دمای هوا پنج تا ۱۰ درجه سانتی گراد افزایش می یابد، گفت: وزش باد جنوبی در ارتفاعات و دامنه ها و برخی از نواحی جلگه ای پیش بینی می شود لذا احتمال خسارت به سازه های موقت و آسیب به منابع طبیعی، کاهش دید افقی در این پدیده مه وجود دارد.

  • منبع خبر : ایسنا